h

Rozšířená realita a internet věcí


4. únor 2022

V současné době, dochází v rámci Průmyslu 4.0 k vzájemnému propojování jednotlivých jeho komponent. Rozšířená realita (AR), nám tak umožňuje plně vstoupit do světa internet věcí (IoT) a získávat z něj informace a to přímo v místě jejich vzniku. Jedná se tedy o další decentralizaci řízení, kdy se možnost ovládání a sledování probíhajících procesů přesunuje přímo do tohoto procesu.

AR využívá různých technických prostředků od projektorů, přes mobilní telefony a tablety až po nositelnou elektroniku ve formě chytrých brýlí.

Spojení těchto komponent Industry 4.0, poskytuje výhodu v zajištění informací jak pro provozní zaměstnance, tak pro pracovníky údržby a to jak při zajištění oprav, tak i optimalizace chodu zařízení. Pracovník má vždy aktuální informace o dějích, které v zařízení probíhají a může je ihned ovlivnit.

Je nutné u použití AR a IoT zmínit, že stále probíhá vývoj prostředků, které jsou v těchto oblastech využívané a do budoucna je možné očekávat zejména zvýšení přenášeného množství dat a to i díky většího využívání IoT přímo výrobci zařízení, které zvýší množství informací poskytovaných přímo technologií.

Díky zajištění informací přímo v provozu vzniká výrazná úspora času při výměnách, nastavování nebo opravách zařízení a tím i k ekonomickým úsporám.

Společnost EXAKT® spol. s r.o. sleduje tento rozvoj a zapojuje prostředky AR i IoT do svých projektů.

Rozšířená realita a internet věcí

Další články

Již 30 let jsme Vašimi spolehlivými partnery

Již 30 let jsme Vašimi spolehlivými partnery

Letošní rok slavíme 30. výročí založení naší společnosti. Při této příležitosti bychom rádi poděkovali všem partnerům a zákazníkům, díky nimž jsme se mohli za poslední tři dekády rozvíjet v oblasti pr...

EXAKT® spol. s r.o. Silver Partnerem společnosti Loxone

EXAKT® spol. s r.o. Silver Partnerem společnosti Loxone

Těší nás, že systém Loxone, který se stal standardem inteligentních budov, dnes získáte i u společnosti EXAKT® spol. s r.o.  Byt, dům, kancelář, hotel, průmyslové objekty tam se stará Loxone o kontrol...